דף הבית
צור קשר
אודות
השכרת רכב חשוב לדעת
השכרת רכב טיפים
השכרת רכב לכל היעדים
השכרת רכב נהיגת חורף
השכרת רכב ביטול/החזר
מכתבי תודה
מכתבי תודה
סקי וסנובורד בקיץ
בתי מלון מומלצים
קישורים סקי
קישורים חשובים
קישורים כללי
תמונות חברים גולשים
מסעדות
סקי הדרכה בעברית
סקי/סנובורד DIY
תעודת מדריך סקי
פורום אופנועים
השכרת רכב נהיגת חורף

 השכרת רכב - טיפים לנהיגה בחורף:

 

נהיגה בשלג: מאת עמי אלמוג

שנים רבות נוהג אני בשלג בקרח ובתנאי נהיגה קשים. ניסיוני העשיר לימד אותי טריקים רבים ורכישת מיומנות, אך לא מנע לגמרי מצבים לא נעימים אשר הורידו את הלב שלי לאן שלא צריך והסתיימו ללא פגע עקב מהירות מתאימה ומשנה זהירות. נהיגה בשלג צורכת ערנות מוגברת סובלנות מרובה ומשנה משנה זהירות "סוף מעשה במחשבה תחילה". ככל שנדאג להתאים המהירות ואת סגנון נהיגתנו למצב הכביש כך נדאג להקטין הסיכוי לתאונה, האטת הנסיעה אינה בהכרח מונעת החלקה אך היא מונעת מרחק בלימה ארוך מדי אשר לרוב מסתיים לא טוב. יש לקחת בחשבון שישנם דרגות למצב השלג על הכביש ולכן אנו צריכים כל הזמן לבדוק את יכולת הבלימה שלנו ולראות שאנו מצליחים להגיע לעצירה מלאה ללא בעיה (כמובן שזאת נעשה ע"י לחיצות קלות מידי פעם ולא בלחיצה חזקה אחת כפי שאנו בולמים בנהיגה רגילה). עליות! עליות הן פחות מסוכנות כי הן מאטות אותנו בצורה טבעית אך ללא שרשראות או צמיגי שלג ברגע שנעצרנו התחלת הנסיעה קשה אם בכלל אפשרית. לרוב הסכנה קיימת בירידות בהן אנו נאלצים כל הזמן להאט ופה אנו בסכנה מרובה! חשוב לבדוק כל הזמן את יכולת הבלימה המוחלטת.

רכבים: רכבים בעלי הנעה אחורית אינם מתאימים לנסיעות על שלג ולרוב גורמים ל"זנב לברוח" עדיף ופה אפילו חובה להתעקש על רכב בעל הנעה קדמית בלבד!!! שרשראות נראות מאיימות אך הן לא, ממש לא, ראשית בזמן קבלת השרשראות מומלץ לפתוח הקופסה ולבדוק שהן שלמות ותקינות בנוכחות הפקיד במקום ולבדוק שלא התבלבל בגודלם! לצערי רק בצילה נתקלתי באותם פועלים חרוצים שעבור כמה $ מרכיבים לך השרשראות אך דווקא בני זילנד עקב הורדה והלבשת שרשראות מרובים אימצתי כמה כללים ופטנטים חשובים: 1. קודם כל לקחת כפפות חמות אבל ישנות שלא חבל אם יהרסו או יתלכלכו (התעסקות עם גלגל ושלג מלכלכים מאוד) 2. מעיל חם וישן שגם הוא במידה ויתלכלך או ייהרס לא נרגיש בזאת 3. כאשר אנו מתחילים להגיע לאזור עם שלג בכמות כזו שגם לאחר שהמפלסת פינתה הכביש עדיין נשאר שלג יש לחפש את "הפינה" הנכונה להלביש השרשראות, בשום פנים ואופן לא להיתקע באמצע הכביש ולנסות שם להלביש שרשראות שטות זו כמעט ועלתה לי בחיים של סוכני נסיעות שלקחתי להראות להם אתרי סקי באיטליה והם מרוב שמחה השתוללו על הכביש ורכב שירד ובקושי בלם כמעט פגע בהם! מומלץ לחפש תחנת דלק מקורה למנוע השלג לרדת עלינו ולהסיח את דעתנו (שלג יפה לראות יורד כאשר אתה במצב רגוע), בתחנה לחפש מקום פינתי שלא יפריע לאף אחד עם משטח ישר ונוח ולהוציא מתא המטען את הג'ק להרים הגלגל כך שיהיה חופשי למשחק ואז הלבשת השרשרת קלה מהירה ונוחה וניתן למתוח ביתר קלות!!! חברים; העסק בדוק בניו זילנד נהגים שניסו להרכיב שרשראות ביחד עם חברם לקח להם יותר זמן מאשר לי לבד!!!

את הג'ק שמים בפינה נוחה לשליפה! 4. לדאוג שכולם ממתינים בצד (במידה ויש בית קפה בתחנה הכי טוב כמו שדוד אומר) רחוק מרכבים נוסעים ורק שותף אחד שיסייע בהרכבת השרשראות וגם יבדוק שאיש לא מתקרב אלינו עם רכב אחר יותר מידי ומאיים לפגוע בנו. 5. לאחר שהרכבנו והתחלנו לנסוע להקשיב לשרשראות ולדאוג שהם לא רועשות מעבר למקובל וגם פעם או פעמיים לצאת לבדוק לבד בפינה נוחה שהשרשראות באמת מתוחות ובמקומם.

בקיצור; מילוני אנשים נוהגים על שלג ואפילו על קרח (וזה ממש קשה תאמינו לי) וחוזרים הביתה בשלום יום יום במשך שנים, הסיבה היחידה שהם בריאים ושלמים היא העובדה שהם נהגו תוך מחשבה ותכנון מלא של הנהיגה מראש התאמת מהירות סובלנות וערנות מלאה ומפעם לפעם בדיקת יכולת הבלימה!

כמה טיפים נוספים:

1. תמיד להחזיר את מיכל הדלק באותה כמות שקיבלתם הרכב, אחרת תחויבו במחיר עד פי שלושה!

2.  בשדה התעופה בג'נבה ובזל חובה להחזיר הרכב לתחנה הנכונה עדיף לקחת בצד השוויצרי!

3. הורדת קרח מהחלון; מומלץ לבדוק עם מגרד הקרח נמצא ברכב! בנוסף ניתן לרכוש כמעט בכל תחנת דלק ספריי מיוחד אשר ע"י התזה פשוטה ממיס את הקרח בקלות ובמהירות וחוסך זמן יקר. מומלץ לכסות חלון הרכב בכיסוי מיוחד חיצוני.

4. מומלץ להדפיס פעמיים השובר לרכב העתק 1 לשמור.

5. ציוד חורף (שרשראות וגגון) מומלץ לבדוק תקינות השרשראות במעמד קבלת הרכב ומומלץ להחזיר הציוד לאשנב ההשכרה בחזרה ולקבל אישור על כך!

6. גם ביעדים בהם הרכבים מצוידים בצמיגי חורף חובה שרשראות שלג, ישנם יעדים שברגע שהכביש מכוסה בשלג חובה להרכיב שרשראות על פי חוק (אני אישית קיבלתי דוח כשלא הרכבתי שרשראות לצמיגי חורף על סך 25 יורו).  

7. רכבי דיזל: אינם מומלצים בחורף! בקבלת הרכב יש לאמת שקיבלתם טנק מלא בדיזל-חורף ולא דיזל רגיל אשר גורם לבעיות בטמפ' נמוכות!    

        

נסיעה בטוחה וחופשת סקי נפלאה

עמי אלמוג

 
 
האתר הוקם ומתוחזק ע"י פרסומדיה נטגרופ בניית אתרים
שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה