דף הבית
צור קשר
אודות
השכרת רכב חשוב לדעת
השכרת רכב טיפים
השכרת רכב לכל היעדים
השכרת רכב נהיגת חורף
השכרת רכב ביטול/החזר
מכתבי תודה
מכתבי תודה
סקי וסנובורד בקיץ
בתי מלון מומלצים
קישורים סקי
קישורים חשובים
קישורים כללי
תמונות חברים גולשים
מסעדות
סקי הדרכה בעברית
סקי/סנובורד DIY
תעודת מדריך סקי
פורום אופנועים
השכרת רכב חשוב לדעת

מה חשוב לבדוק ולדעת בהשכרת רכב בחו"ל טיפים נוספים:

מה כולל המחיר:

ב - 99% מהחברות בארץ העוסקות בהשכרת רכב בחו"ל המחיר כולל באופן אוטומטי:  ק"מ לא מוגבל, ביטוחי חובה (נזק וגניבה) ומעמ מקומי. לרוב צריך לבדוק האם המחיר כולל:

1. מס נמל באיסוף הרכב בשדה התעופה, במידה ולא כולל מה עלות מס הנמל.

2. ישנן חברות המציעות ביטוח ביטול השתתפות עצמית המבטל ההשתתפות עצמית בזמן תאונה או בזמן גניבת הרכב! (חשוב לדעת ולציין כי גם ובמידה ויש ביטול ו או החזר השתתפות עצמית המרכיבים: רדיו, שמשות, צמיגים, מראות ומרכב תחתון אינם מכוסים) אפשרות נוספת היא ביטוח החזר השתתפות עצמית הדואגת להחזיר את תשלום ההשתתפות ששולם בחו"ל אך יש תקרה לגובה ההחזר לרוב עד 2000 $ בלבד! היה וקרתה תאונה ו או שהרכב נגנב, בשביל לקבל בארץ את ההחזר חובה לדאוג לאישור משטרתי ולשמור על אישורים וקבלות.
החזר הכסף עד 2000 $ לרוב יתקבל עד 30 ימי עבודה..

3. נהגים, במידה ויש יותר מנהג 1, יש לבדוק כמה נהגים יכולים לנהוג ברכב ללא תוספת תשלום, ובמידה ויש תוספת תשלום - עלותו? לרוב המחיר לפי יום עד תקרה מסוימת.

4. ציוד חורף:

א. ישנן מדינות המחייבות צמיגי חורף ברכבים, יש לבדוק האם ניתן ביעד המבוקש לקבל צמיגי חורף האם כלול במחיר ההשכרה ובמידה ולא עלות.

ב.  שרשראות שלג וגגון סקי האם כלול במחיר? במידה ולא - עלות הציוד.

5. תוספות = כיסא תינוק, מערכת ניווט ועוד. במידה וזקוקים יש לבדוק עלות.

 

נהג צעיר: 
בין החברות ובין היעדים משתנה הגיל המינימאלי אשר מאפשר השכרת רכב. בחברות וביעדים שונים נהג מתחת לגיל מסוים יכול להיות מחויב בתשלום נוסף. חובה לבדוק נושא זה.

 

זמנים וימים:
בשדות תעופה לרוב התחנות פתוחות 7 ימים בשבוע אבל לא תמיד, למעט השכרות רכב בארה"ב שבהם סניפים מרכזים עובדים 24 שעות ביממה חשוב לבדוק האם התחנה פתוחה בזמן איסוף הרכב ולא פחות חשוב בזמן החזרת הרכב ו או האם יש KEY BOX (תא מיוחד להשאיר המפתח כשסניף ההשכרה אינו מאויש בעת החזרת הרכב. 
במקרים מסוימים ניתן לקבל הרכב מעבר לשעות הפעילות, אך מצב זה לרוב גורר עלות נוספת, חובה לבדוק גובה העלות על איסוף הרכב מעבר לשעות פעילות התחנה.

 

החזרה בין מדינות/תחנות:
ברוב המקרים אך לא בכולם החזרה לא באותה תחנה אך באותה מדינה אינה גוררת תוספת תשלום (לא תמיד), ברוב המקרים החזרה אשר לא באותה מדינה גוררת תשלום אשר משתנה ממדינה למדינה ויכול להגיע לסכומים גבוהים למדי וחובה לבדוק ולדעת מראש את גובה עלות החזרת הרכבים בין יעדים, המחירים לדמי החזר משתנים בין חברות ההשכרה ומומלץ לבדוק ולהשוות.

 

פניה לנציג החברה בארץ:
חשוב לדעת כי, קטגוריה בחברה 1 אינה בהכרח אותה קטגוריה בחברה אחרת וההמלצה היא לציין בנוסף לקטגוריה את הרכב הרצוי - דגם מייצג (אין התחייבות לרכב מסוים) כמובן שניתן להתייעץ עם הנציג אתו אנו משוחחים.
לצערי רוב העוסקים בדבר הם צעירים חסרי ניסיון פרקטי ואפילו אני עבדכם הנאמן אשר שוכר רכבים בכול העולם מעל ל 20 שנה לא לגמרי יודע מה להמליץ ולכן דיון קבוצתי של כול המשתתפים בנסיעה יכול מאוד להועיל ובטח להוריד ממכם את האשמה במידה ותהיה בסוף :-).

בעת קבלת והחזרת הרכב בחו"ל: 
במעמד קבלת הרכב לפני חתימה על החוזה חובה לבדוק החוזה ולדאוג שלא נחתום על דברים לא ברורים ומובנים לנו.
החזרת הרכב: במידה וניתן כמובן מומלץ להגיע מוקדם יותר (לא ברגע האחרון) ובשעות שהתחנה פעילה ולבקש מהפקיד אישור בכתב על סגירת חשבון ו או אישור המעיד על החזרת הרכב (במידה ויש ציוד נלווה אישור על החזר הציוד הנלווה לדוגמא - כיסא תינוק, מכשיר ניווט, שרשראות, גגון סקי וכו).
את חוזה השכרה מומלץ לשמור וזאת בנוסף לקבלת תדלוק הרכב האחרונה לפני החזרת הרכב.
 
במידה וקרתה תאונה ו או גניבת הרכב, חובה לשמור על אישורים: דוח משטרתי, דוח מהתחנה. במידה ומדובר על ביטוח החזר ולא ביטול השתתפות עצמית חובה לשמור גם על קבלה תשלום השתתפות עצמית לתחנה.


 

חובה להצטייד:

ללא כרטיס אשראי בינלאומי לא יתקבל רכב!!!

מומלץ להוציא רישיון בינלאומי וישנם יעדים שאפילו חובה.

שובר לרכב, מומלץ לשמור העתק נוסף של שובר ההשכרה. 


חובה לדעת: 
חובה להחזיר את מיכל הדלק באותה כמות שקיבלתם הרכב, אחרת תחויבו במחיר עד פי שלושה למעט יעדים שבהם המחיר כולל טנק דלק!

 

 כל הנאמר בדף זה הוא בגדר המלצה בלבד

 

 
 
האתר הוקם ומתוחזק ע"י פרסומדיה נטגרופ בניית אתרים
שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה